Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Who Is America?

Who Is America?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yellow Rose

Yellow Rose

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Let It Snow

Let It Snow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death of Me

Death of Me

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minions

Minions

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Christmas Perfection

Christmas Perfection

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paranormal Attraction

Paranormal Attraction

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wall of Mexico

The Wall of Mexico

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Owners

The Owners

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Grizzlies

The Grizzlies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Devil

Devil

2010
×
Read the review Edit this entry