• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Kucing Mandi

  • wake yourself, goldfish

  • Salman Masak Nasi Goreng

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Reflection of a Loner

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Grucifixion

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Embers

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Lust

  • 9/21/21

  • Pandemi(e): Arumi & Lidah Pocong

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Menunggu Sore Setelahnya

    ★★

  • Lust

  • life, what is it anyway?

  • Time

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • Trains Equal Cinema

  • Tokyo Revengers

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

  • Failure

  • Beyond Forgiveness

  • Weeble Wobbles

  • Dreams I Recall

  • Blank Slate

  • For Myself, Alone

    ★★★★

  • Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

  • Bobo the Monkey

  • Merangkul Jarak

  • Long Toast

  • Puparia

  • Amour

  • Snare

  • The Queen's Gambit

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Coffin

  • Le retour des vagues

  • Akudama Drive

  • The Plumber

  • Solitary Comfort

  • for the devil who sleep on my bed

  • The Boy and the Ball

  • The Sunny Side Up Story

    ★★½

  • Tenet

  • Who are you?

  • A Dog That Smokes Weed

  • Snowbirds

  • Twins in Paradise

    ★★★½

  • Bath Tub

    ½

  • The English Teacher

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Rhubarb

  • Monkeys Who Live in a House

  • Man 2020

  • Some Kind of Connection

  • Queda

  • Not Dead Yet

  • Togo

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The White Whale (Working Title)

  • The Irishman

  • Catscape

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Guest of Honor