Sort by

lahkiffar has logged 213 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Serpentine Dance

Serpentine Dance

1896
×
Edit this entry  
31
L'Homme Machine

L'Homme Machine

1885
×
Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
9/21/21

9/21/21

2021
×
Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pas de Deux

Pas de Deux

1968
×
Edit this entry  
05
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
Edit this entry  
05
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Embers

Embers

2021
×
Edit this entry  
04
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★½
Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
Read the review Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
Edit this entry  
30
Tango

Tango

×
★★★½
Edit this entry  
30
Emilie Muller

Emilie Muller

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
Solitary Comfort

Solitary Comfort

2020
×
Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
06
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kamen Rider ZO

Kamen Rider ZO

1993
×
★★★
Edit this entry  
03
Martin Scorsese's Quarantine Short Film

Martin Scorsese's Quarantine Short Film

2020
×
Edit this entry  
02
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
Read the review Edit this entry  
30
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Motion Picture Industry Red Cross War Fund Week Trailer

Motion Picture Industry Red Cross War Fund Week Trailer

1945
×
Edit this entry  
24
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Not Cool

Not Cool

2018
×
Edit this entry  
19
The Dancer

The Dancer

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lust

Lust

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Shop on Main Street

The Shop on Main Street

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monkeys Who Live in a House

Monkeys Who Live in a House

2020
×
Edit this entry  
18
A Dog That Smokes Weed

A Dog That Smokes Weed

2020
×
Edit this entry  
18
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Catscape

Catscape

2019
×
Edit this entry  
18
Dead End

Dead End

2019
×
Edit this entry  
18
mask dog

mask dog

2018
×
Edit this entry  
18
Bunnyrabbit

Bunnyrabbit

2018
×
Edit this entry  
18
motivational video movie

motivational video movie

2018
×
Edit this entry  
18
floatland

floatland

2018
×
Read the review Edit this entry