Sort by

lahkiffar has logged 45 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Motion Picture Industry Red Cross War Fund Week Trailer

Motion Picture Industry Red Cross War Fund Week Trailer

1945
×
Edit this entry  
24
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Not Cool

Not Cool

2018
×
Edit this entry  
19
The Dancer

The Dancer

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lust

Lust

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Shop on Main Street

The Shop on Main Street

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monkeys Who Live in a House

Monkeys Who Live in a House

2020
×
Edit this entry  
18
A Dog That Smokes Weed

A Dog That Smokes Weed

2020
×
Edit this entry  
18
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Catscape

Catscape

2019
×
Edit this entry  
18
Dead End

Dead End

2019
×
Edit this entry  
18
mask dog

mask dog

2018
×
Edit this entry  
18
Bunnyrabbit

Bunnyrabbit

2018
×
Edit this entry  
18
motivational video movie

motivational video movie

2018
×
Edit this entry  
18
floatland

floatland

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
kittykat96

kittykat96

2017
×
Edit this entry  
18
agoraphobia

agoraphobia

2017
×
Edit this entry  
18
little bunny

little bunny

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
fluffy's third eye

fluffy's third eye

2016
×
Edit this entry  
18
find true love

find true love

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
pizza movie

pizza movie

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Bobo the Monkey

Bobo the Monkey

2021
×
Edit this entry  
18
cat city

cat city

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pandemi(e): Arumi & Lidah Pocong

Pandemi(e): Arumi & Lidah Pocong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guest of Honor

Guest of Honor

2019
×
Edit this entry  
16
Snowbirds

Snowbirds

2020
×
Edit this entry  
16
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Sunny Side Up Story

The Sunny Side Up Story

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
12
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Donut

Donut

2006
×
Edit this entry  
09
Kes

Kes

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Boxing Kangaroo

The Boxing Kangaroo

1895
×
Edit this entry  
06
The Vanishing Lady

The Vanishing Lady

1896
×
Edit this entry  
06
Boat Leaving the Port

Boat Leaving the Port

1895
×
Edit this entry  
05
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Menunggu Sore Setelahnya

Menunggu Sore Setelahnya

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
Read the review Edit this entry