• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Shazam!

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • BlacKkKlansman

  • Isle of Dogs

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★★½

  • Gravity

  • Hugo

  • Megamind

  • Who Killed Captain Alex?

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★★½

  • The Host

    ★★★★½

  • Paranoia Agent

    ★★★★★

  • Spider-Man

  • The Iron Giant

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • Memories

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★½

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★★

  • Jaws

    ★★★★★

  • Ben-Hur