• Hitman's Wife's Bodyguard

  • Holidate

    ½

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★½

  • #Alive

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Rhubarb

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★½

  • Wave Sounds

  • All the Bright Places

    ★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Irishman

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • How to Build a Girl

    ★★½

  • Joker

  • Judy

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Rocketman

    ½

  • Louis Theroux: Mothers on the Edge

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • The Disappearance of Madeleine McCann

  • Us

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★½

  • Captain Marvel

  • Strong Independent Women

  • Blinded by the Light

    ★★

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Apollo 11

  • Springsteen On Broadway

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • 22 July

  • The Nun

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Christopher Robin

  • Ant-Man and the Wasp