Sort by

Caitlin has logged 227 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little

Little

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Belzebuth

Belzebuth

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pastorela

Pastorela

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wyrm

Wyrm

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Editor

The Editor

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Manborg

Manborg

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Father's Day

Father's Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Legacy of Dear Zachary: A Journey to Change the Law

The Legacy of Dear Zachary: A Journey to Change the Law

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Balloon

Balloon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
VFW

VFW

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kindred Spirits

Kindred Spirits

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rabid

Rabid

1977
×
Read the review Edit this entry  
20
All the Gods in the Sky

All the Gods in the Sky

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freeway

Freeway

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Centipede Horror

Centipede Horror

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sword of God

Sword of God

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Attack of the Demons

Attack of the Demons

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Porno

Porno

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fiddlin'

Fiddlin'

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Adoration

Adoration

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry