• To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Report

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Late Night

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Once Upon a Deadpool

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Skin

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Dirty Computer

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

  • Duck Butter

    ★★

  • Josie

  • Thunder Road

    ★★★★