Caity has logged 135 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sharp Edges

Sharp Edges

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★
Edit this entry  
18
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Josie

Josie

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry