• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Hamilton

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Dolittle

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Black and Blue

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Shaft

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Paradise Hills

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Welcome to Marwen

    ★★★½

  • The Mule

    ★★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½