Sort by
  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Curse of Bridge Hollow

  • Luckiest Girl Alive

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★★

  • Inside Man

    ★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★½

  • Emily

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Invitation

  • Purple Hearts

    ½

  • Not Okay

    ★½

  • The Gray Man

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Spiderhead

    ½

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Aftersun

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Along for the Ride

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Weekend Away

    ½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Through My Window

  • The Tinder Swindler

  • Nanny

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • The Hating Game

    ★½

  • The King's Man

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Last Letter from Your Lover

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

  • In the Heights

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

  • Mare of Easttown

  • Moxie

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • The Dig

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Dry

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Baby Done

    ★★

  • Roadkill

    ★★