Sort by

Caitlin has logged 338 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Seoul Searching

Seoul Searching

2015
×
Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Edit this entry  
21
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
I Married an Anti-Fan

I Married an Anti-Fan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy About Tiffany's

Crazy About Tiffany's

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sisters

Sisters

2015
×
½
Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Edit this entry  
18
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
I Married an Anti-Fan

I Married an Anti-Fan

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
Edit this entry  
02
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Married an Anti-Fan

I Married an Anti-Fan

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
I Married an Anti-Fan

I Married an Anti-Fan

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Closer

Closer

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★
Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry