Sort by

Caitlin has logged 29 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Una

Una

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Z

House of Z

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Manifesto

Manifesto

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Family

The Family

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★½
Edit this entry  
15
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cymbeline

Cymbeline

2014
×
Edit this entry  
06
Polina

Polina

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Into the Blue

Into the Blue

2005
×
★½
Read the review Edit this entry