Sort by

Caitlin has logged 36 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Winchester

Winchester

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
Edit this entry  
17
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★
Edit this entry  
14
Troy

Troy

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
I Married an Anti-Fan

I Married an Anti-Fan

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry