• Scoob!

    ★½

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Steven Universe Future

  • 1917

    ★★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • As If It Were the First Time

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • No Manches Frida 2

    ½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Yuppies versus Stooges

    ½

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Smallfoot

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Cam

  • Skyscraper

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★