Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Edit this entry  
02
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Edit this entry  
15
Vacation

Vacation

2015
×
★½
Edit this entry  
09
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Edit this entry  
08
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pixels

Pixels

2015
×
½
Edit this entry  
22
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
Minions

Minions

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★½
Edit this entry  
20
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
Edit this entry  
14
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Chappie

Chappie

2015
×
½
Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Focus

Focus

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Edit this entry  
07
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★
Edit this entry  
16
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Frank

Frank

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Annabelle

Annabelle

2014
×
Edit this entry  
10
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Edit this entry