Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Soul Food

Soul Food

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry