Sort by

chelsey has logged 42 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being 17

Being 17

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Criminal Activities

Criminal Activities

2015
×
½
Read the review Edit this entry