chelsey has logged 87 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Being 17

Being 17

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Ken Park

Ken Park

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellboy

Hellboy

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry