• Single All the Way

    ★★★½

  • Rent

    ★★★★

  • Just Friends

    ★★★½

  • Giant Little Ones

    ★★★

  • Practical Magic

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Soul Food

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Hairspray

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Night Teeth

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Romy and Michele's High School Reunion

    ★★★★½