• Spider-Man: No Way Home

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • F9

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • Tove

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Way I See It

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Adventure Time: Distant Lands

  • Transhood

  • Emma.

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Time

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Booksellers

    ★★★

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Collective

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Daughter

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • The Bob Emergency

    ★★★★

  • Circus of Books

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Storm Boy

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★★