julian has logged 17 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Wife vs. Secretary

Wife vs. Secretary

1936
×
★★★
Edit this entry  
23
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Killers on Parade

Killers on Parade

1961
×
★★★
Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spring on Zarechnaya Street

Spring on Zarechnaya Street

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
Edit this entry  
10
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
Edit this entry  
10
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rocky VI

Rocky VI

1986
×
Edit this entry  
06
Europa Europa

Europa Europa

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry