• tick, tick...BOOM!

  • Antlers

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • New York Ninja

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

  • The Power of the Dog

  • Malignant

  • The Card Counter

  • Candyman

  • Reminiscence

  • The Protégé

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

  • Pig

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • The Souvenir Part II

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

  • Fear Street: 1994

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • The Beta Test

  • Loki

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Home Sweet Home

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Dad, I'm Sorry

  • Raya and the Last Dragon

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Can't Get You Out of My Head

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Passing

  • The Sparks Brothers

  • CODA

  • Censor

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★

  • Pretend It's a City

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★