Caleb has logged 20 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Immortal Story

The Immortal Story

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Starman

Starman

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Adventures of a Dentist

Adventures of a Dentist

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
El sur

El sur

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry