Sort by

Caleb has logged 439 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Prisoner

The Prisoner

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annette

Annette

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Angels' Share

The Angels' Share

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Black Power Mixtape 1967-1975

The Black Power Mixtape 1967-1975

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Incendies

Incendies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Help

Help

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No No Nooky T.V.

No No Nooky T.V.

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunting of the Snark

The Hunting of the Snark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry