Sort by

Caleb has logged 154 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
86'd

86'd

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gemini

Gemini

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Slice

Slice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Oath

The Oath

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bert Kreischer: Secret Time

Bert Kreischer: Secret Time

2018
×
Edit this entry