• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Zappa

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • The Lion King

    ½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Greener Grass

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Paul Is Dead

  • The VelociPastor

  • High Life

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

  • Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

  • Diamantino

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Love, Simon

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Tyrel

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Man with the Gray Elevated Hair

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • Ram Dass, Going Home

  • 2048: Nowhere to Run

  • Molly's Game

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • 2036: Nexus Dawn

  • Logan Lucky

    ★★★★