calebhinton421 has logged 286 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
Edit this entry  
12
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zachariah

Zachariah

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fat City

Fat City

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Allegro Non Troppo

Allegro Non Troppo

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Read the review Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Clerks

Clerks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry