Caleb has logged 31 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Story of Stuff

The Story of Stuff

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry