Sort by

Calexico has logged 12 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Loving

Loving

2021
×
Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Night at the Opera

A Night at the Opera

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Voyage of Time: An IMAX Documentary

Voyage of Time: An IMAX Documentary

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bones

The Bones

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry