Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Date Night

Date Night

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Alaska Thunderfuck Extra Special Comedy Special

The Alaska Thunderfuck Extra Special Comedy Special

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ray

Ray

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry