Sort by

Steven has logged 157 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shutter

Shutter

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry