• Elvis

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • House of Gucci

  • The Black Phone

  • Spencer

    ★★★

  • Cruella

  • Bad Trip

    ★★

  • Yes Day

  • Raya and the Last Dragon

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Half Brothers

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • This Is Paris

    ★★

  • I Care a Lot

  • Twins in Paradise

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

    ★★

  • Promising Young Woman

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Cats

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★

  • Crawl

  • Midsommar

    ★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Rocketman

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ★★

  • Captain Marvel

  • When I Get Home

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Glass

    ★★★

  • Vice

  • Mary Queen of Scots

  • On the Basis of Sex

  • Bohemian Rhapsody

  • I Still See You

  • Bad Times at the El Royale

  • In Fabric

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Greta

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Grandmother's Gold

  • Chicken Girls: The Movie

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Climax

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Shiva Baby