Sort by

Justin has logged 62 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Necktie

Necktie

2013
×
Edit this entry  
14
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Lucy

Lucy

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nonfilm

Nonfilm

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
I Smile Back

I Smile Back

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Process Red

Process Red

1966
×
Read the review Edit this entry  
07
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★
Edit this entry  
29
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grandmother's Gold

Grandmother's Gold

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toad Road

Toad Road

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Trouble

Big Trouble

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
RED

RED

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maniac

Maniac

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry