Justin has logged 103 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Reno 911!: Miami

Reno 911!: Miami

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Marina Abramović: The Artist Is Present

Marina Abramović: The Artist Is Present

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ted

Ted

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Edit this entry  
14
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
29
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
½
Edit this entry