Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Picture Perfect

Picture Perfect

1997
×
★★
Edit this entry  
17
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★½
Edit this entry  
05
Meeting Gorbachev

Meeting Gorbachev

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★½
Edit this entry  
28
The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

2010
×
★★
Edit this entry  
27
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Edit this entry  
23
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Old Dads

Old Dads

2023
×
★½
Edit this entry  
20
Cryptoqueen: The OneCoin Scam

Cryptoqueen: The OneCoin Scam

2022
×
★½
Edit this entry  
14
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★½
Edit this entry  
10
Outremont et les Hassidim

Outremont et les Hassidim

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★½
Edit this entry  
07
Undergods

Undergods

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★½
Edit this entry  
29
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Edit this entry  
22
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Edit this entry  
22
Fall

Fall

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★½
Edit this entry  
15
Becoming Zlatan

Becoming Zlatan

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★½
Edit this entry  
08
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Edit this entry  
31
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★
Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Crash

Crash

1996
×
★★½
Edit this entry  
23
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★½
Edit this entry  
21
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
The Tall Blond Man with One Black Shoe

The Tall Blond Man with One Black Shoe

1972
×
★★★½
Edit this entry  
14
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★
Edit this entry  
13
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Shock

Shock

1946
×
★★½
Edit this entry  
08
Bob le Flambeur

Bob le Flambeur

1956
×
★★½
Edit this entry  
07
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barbie

Barbie

2023
×
★★½
Edit this entry  
30
The Beach

The Beach

2000
×
★★
Edit this entry  
29
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Great Ecstasy of Woodcarver Steiner

The Great Ecstasy of Woodcarver Steiner

1974
×
★★★
Edit this entry  
26
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Edit this entry