Sort by
  • Madame Web

  • In the Summers

    ★★★★½

  • The Rainbow Bridge

  • Suncoast

    ★★★½

  • Phoebe

  • Say Hi After You Die

  • A Real Pain

    ★★★½

  • Seeking Mavis Beacon

  • Ponyboi

    ★★★½

  • guts

  • The Lost Season

  • Dìdi (弟弟)

    ★★★★

  • Bug Diner

  • Thelma

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★

  • Good Grief

    ★★★★

  • Anyone But You

    ★★★½

  • Wonka

    ★★★★½

  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Color Purple

    ★★★★

  • JFK: What The Doctors Saw

  • The Iron Claw

    ★★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Migration

    ★★½

  • Taylor Swift: The Eras Tour

    ★★★★

  • Totally Killer

    ★★★

  • Dream Scenario

    ★★★★

  • Quiz Lady

    ★★★½

  • American Fiction

    ★★★½

  • Dumb Money

    ★★★

  • Origin

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • NYAD

    ★★½

  • Saltburn

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Choose Love

    ½

  • Superstar

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Once Upon a Studio

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bama Rush

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • May December

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • The Little Mermaid

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Blood and Water

  • FBOY

  • Longest Third Date

  • Pisko the Crab Child Is in Love

  • BEEF

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Air

    ★★★

  • Joy Ride

    ★★★★½

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★½

  • BlackBerry

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

  • Disenchanted

    ★½

  • 26.2 to Life

  • Spirited

    ★★★½