Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • The Volcano: Rescue from Whakaari

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

  • The Whale

  • Nope

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Deep in the Heart: A Texas Wildlife Story

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

  • Light Years

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Hawkeye

    ½

  • Die Farben von...

  • Red Notice

  • Jard-sur-Mer: ein solnedgangsmåla seglbåt forlèt bileteramma

  • Encanto

  • Light Cemetery

  • The Will to Act Rashly

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Ekvilibrium

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Stay

    ★★★½

  • On My Mind

    ★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Long Toast

  • No Country Is An Island

  • Puparia

  • Two Distant Strangers

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Please Hold

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★½

  • Greenland

    ★½

  • Greyhound

  • Hamilton

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Rhubarb

    ★★½

  • Extraction

    ★★

  • Smiling Friends

    ★★★