Justin has logged 555 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Images

Images

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Salon Kitty

Salon Kitty

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hallucinations

Hallucinations

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beast Mode

Beast Mode

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Other Side of Madness

The Other Side of Madness

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Highlander

Highlander

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red White & Blue

Red White & Blue

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Archenemy

Archenemy

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Invincible Dragon

The Invincible Dragon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The El Duce Tapes

The El Duce Tapes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Cut Throat City

Cut Throat City

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guest House

Guest House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spare Parts

Spare Parts

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Candy

Bad Candy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hail to the Deadites

Hail to the Deadites

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Horror Crowd

The Horror Crowd

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Magic

Bad Magic

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Owners

The Owners

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Killdozer

Killdozer

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Crow: City of Angels

The Crow: City of Angels

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dare

The Dare

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry