Justin has logged 56 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hellraiser: Evolutions

Hellraiser: Evolutions

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
They're Watching

They're Watching

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Eighteenth Angel

The Eighteenth Angel

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Remains

Mortal Remains

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Game

Death Game

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightmares in Red, White and Blue

Nightmares in Red, White and Blue

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
13 Scarier Movie Moments

13 Scarier Movie Moments

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
100 Scariest Movie Moments

100 Scariest Movie Moments

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade

Blade

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Oh Deer

Oh Deer

×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Come F*ck My Robot

Come F*ck My Robot

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Life and Death of a Porno Gang

The Life and Death of a Porno Gang

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eat Brains Love

Eat Brains Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellmaster

Hellmaster

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Extremity

Extremity

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Horns

Horns

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
To Your Last Death

To Your Last Death

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nail in the Coffin: The Fall and Rise of Vampiro

Nail in the Coffin: The Fall and Rise of Vampiro

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dead Ones

The Dead Ones

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hawk and Rev: Vampire Slayers

Hawk and Rev: Vampire Slayers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pool Boy Nightmare

Pool Boy Nightmare

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
FANATICO

FANATICO

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
PVT CHAT

PVT CHAT

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Automation

Automation

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry