• Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dig

    ★★½

  • A California Christmas

    ½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Christmas in Vienna

    ★★★★

  • Christmas with the Darlings

  • Mank

    ★★★

  • Midnight at the Magnolia

  • One Royal Holiday

    ★★★

  • Holidate

  • The Undoing

    ★★★½

  • Chateau Christmas

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • The F**k-It List

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Downhill

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Same Time, Next Christmas

    ★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Noelle

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • After

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★½