• Single All the Way

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Queenpins

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Behind Her Eyes

    ★½

  • Good Grief

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • The Secret Garden

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Irresistible

    ★★½

  • I May Destroy You

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

  • The Half of It

    ★★★½

  • Quiz

    ★★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★½

  • The Nowhere Inn

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Countdown

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Judy

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★★

  • Ma

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★½