callie has logged 75 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Quiz

Quiz

2020
×
Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★
Edit this entry  
25
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gia

Gia

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read prior review Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Rent

Rent

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
Edit this entry  
04
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Edit this entry