Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bog

Bog

1979
×
★★★
Edit this entry  
03
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Blood Dolls

Blood Dolls

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
The Harder They Come

The Harder They Come

1972
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nocebo

Nocebo

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sisu

Sisu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Influencer

Influencer

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Last Weekend

The Last Weekend

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
Invocation of My Demon Brother

Invocation of My Demon Brother

1969
×
★★½
Edit this entry  
24
The Inauguration of the Pleasure Dome

The Inauguration of the Pleasure Dome

1954
×
★★½
Edit this entry  
24
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★
Edit this entry  
23
Max Headroom: 20 Minutes into the Future

Max Headroom: 20 Minutes into the Future

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lost Spider Pit Sequence

The Lost Spider Pit Sequence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Believer's Heaven

The Believer's Heaven

1977
×
½
Edit this entry  
23
The Grim Reaper

The Grim Reaper

1976
×
Edit this entry  
22
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Death Curse of Tartu

Death Curse of Tartu

1966
×
★★
Edit this entry  
21
Sting of Death

Sting of Death

1966
×
★★½
Edit this entry  
20
Hold on Tight / 3 By 3

Hold on Tight / 3 By 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hold on Tight / 3 By 3

Hold on Tight / 3 By 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Burning Hell

The Burning Hell

1974
×
½
Edit this entry  
18
If Footmen Tire You, What Will Horses Do?

If Footmen Tire You, What Will Horses Do?

1971
×
Edit this entry  
14
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Killer Piñata

Killer Piñata

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Eurovision 2023 Grand Final - Live

Eurovision 2023 Grand Final - Live

×
★★★
Edit this entry  
12
Sorority Babes in the Dance-A-Thon of Death

Sorority Babes in the Dance-A-Thon of Death

1991
×
★★★
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
A Woman Kills

A Woman Kills

1968
×
½
Edit this entry  
09
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1959
×
★★½
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freeway II: Confessions of a Trickbaby

Freeway II: Confessions of a Trickbaby

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Meatcleaver Massacre

Meatcleaver Massacre

1977
×
★★
Edit this entry  
02
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★
Edit this entry  
30
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Satan's Blade

Satan's Blade

1984
×
★★½
Edit this entry  
27
Missing

Missing

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★½
Edit this entry  
26
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
★★★
Edit this entry  
25
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gorgeous Vortex

Gorgeous Vortex

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Edit this entry