• Space Sweepers

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Honest Candidate

    ★★★½

  • A Thousand Cuts

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Aswang

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Better Days

    ★★★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★

  • Please Stop Talking

    ★★★★

  • Edward

    ★★★★

  • EXIT

    ★★★½

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Miss & Mrs. Cops

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Extreme Job

    ★★★★

  • Patricia

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Swing Kids

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Mr. Indifferent

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Intimate Strangers

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Negotiation

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • Widows

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • On Your Wedding Day

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

    ★★★½

  • Leading Lady Parts

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • The Accidental Detective 2: In Action

    ★★★