• Set It Up

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★

  • Adrift

    ★★★½

  • Believer

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Us and Them

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★½

  • Midnight Sun

  • Ready Player One

    ★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • 7 Days in Entebbe

    ★★

  • Irreplaceable You

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • I Can Only Imagine

    ★★½

  • Meet Me in St. Gallen

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

    ★★

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★

  • The 8-Year Engagement

    ★★★★

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Forgotten

    ★★★½

  • The Swindlers

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Star Next Door

    ★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Midnight Runners

    ★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★★

  • I See You

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Jungle

    ★★★

  • A Day

    ★★★½

  • The Villainess

    ★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Everything, Everything

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Bad Genius

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • The Prison

  • The Boss Baby

    ★★