• The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Fabricated City

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★★½

  • Icarus

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Confidential Assignment

    ★★½

  • Seclusion

    ★★★½

  • Master

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • My Annoying Brother

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Luck-Key

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Lion

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Love O2O

    ★★½

  • Tunnel

    ★★★

  • The Last Princess

    ★★½

  • Suicide Squad

  • Bad Moms

    ★★

  • Seondal: The Man Who Sells the River

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Legend of Tarzan

    ★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★

  • Me Before You

    ★★½

  • Wolf Girl and Black Prince

    ★★

  • Paterson

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Unforgettable

    ★★

  • Like for Likes

    ★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • A Violent Prosecutor

    ★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★½

  • Sing Street

    ★★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★

  • How to Lose Weight in 4 Easy Steps!

    ★★★★★

  • The Magician

    ★★

  • The Himalayas

    ★★★

  • A Second Chance

    ★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Go Lala Go! 2

    ★★

  • The Accidental Detective

    ★½

  • The Intern

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • Heneral Luna

    ★★★★

  • A Bigger Splash

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★★