• Game Night

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Earth to Echo

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Chinatown

    ★★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½

  • Se7en

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Adaptation.

    ★★★★½

  • All the President's Men

    ★★★★

  • The Conversation

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Us

    ★★★★