Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★

  • Your Place or Mine

    ★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Polite Society

    ★★★½

  • You People

    ★★

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Five Days at Memorial

  • Luck

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Dave Not Coming Back

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Worth

    ★★★½

  • Dream Horse

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½