Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Edit this entry  
07
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America

Captain America

1990
×
Read the review Edit this entry  
25
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tetris

Tetris

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Sister's Serial Killer Boyfriend

My Sister's Serial Killer Boyfriend

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry